петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 1

Поради земјотресот затворен „Капитол мол“

Според информациите кои ги добивме, земјотресот не направил никаква материјална штета во објектот.

kapitol

Последни вести

Поради силниот земјотрес кој што се случи попладнево, од безбедносни причини зарворен е трговскиот центар „Капитол Мол“ во населба Аеродром.

Според информациите кои ги добивме, земјотресот не направил никаква материјална штета во објектот.

Исто така, силниот потрес беше причина и за евакуација на  трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје.

Најчитани вести