четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Капоуе достапен на Наполи за 15 мил. евра

kapoue dostapen za napoli

Поврзани вести

Сопственикот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Даниел Леви пред неколку часа го информирал претседателот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис дека ја прифака неговата понуда да седнат на преговарачката маса и да разговараат за најавениот трансфер на францускиот интернационалец, Етиен Капоуе.

Контроверзниот сопственик на италијанскиот калчолигаш ќе успее во намерата да ги осигура услугите на 25-годишниот играч за врска, кој пред шест месеци се пресели во Лондон, доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 15 мил. евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести