среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Капоуе сака да соработува со Горан Пандев

kapoue sorabotka pandev

Поврзани вести

Францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Етиен Капоуе, јавно призна дека не е задоволен од статусот што го има на “Вајт Харт Лејн” и дека сака да си замине од Островот до крајот на зимскиот преоден рок.

“Во овој момент нема ништо ново, но јас не сакам да играм на централната дефанзивна позиција. Нормално дека сум подготвен да седнам на преговарачката маса доколку добијам некоја примамлива понуда”, изјави поранешниот фудбалер на Тулуз.

До пред некој ден, најзасинтересиран за услугите на одличниот играч за врска беше претседателот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис кој потврди дека е подготвен да понуди 8.3 мил. фунти за услугите на Капоуе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести