понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Капуе го прекина престојот на Вајт Харт Лејн

etienne_capoue

Поврзани вести

Англискиот премиерлигаш Ватфорд го комплетираше трансферот на Етиен Капуе од Тотенхем.

Новиот член на елитното фудбалско друштво во Англија ќе плати рекордни 5,7 милиони фунти за францускиот интернационалец, кој потпиша 4-годишен договор.

Капуе во Тотенхем премина од Тулуз во 2013, но никогаш не успеа да се избори за место во првиот тим на Вајт Харт Лејн, одигрувајќи само 24 натпревари во претходните две сезони.

Тој беше еден од седуммината фудбалери кои пристигнаа во Тотенхем по продажбата на Герет Бејл во Реал Мадрид за 86 милиони фунти.

Најчитани вести