недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 27

Капутите ќе ја дефинираат оваа сезона

kaputche_nalovna

Последни вести

Овие денови единствената работа која треба да биде на вашата шопинг листа е капутот. Во овој случај – должината е важна.

Ако почнеме да ве убедуваме дека капутот е вистинска работа за оваа сезона, веројатно ќе кажете дека во зимно време секако се потребни капути. Но, оваа сезона капутите ќе го дефинираат вашиот изглед, начинот на кој се носат се промени.

Се комбинираат со крзно, со принтови или со чипка, а и се струкираат со тенок каиш. Ќе приметите дека дизајнерите се одлучија за екстремно долги капути кои скоро и се влечат по под.

Доколку не знаете, ние ќе ви помогнеме со изборот на капути оваа сезона.

Mango

Mango

Zara

Zara

Massimo Dutti

Massimo Dutti

H&M

H&M

Најчитани вести