недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Карабатиќ: Данска, Хрватска и Шпанија се најголеми фаворите за титулата

Би било премногу храбро да кажам дека ние сме меѓу најголемите фаворити за титулата, вели Карабатиќ

nikola_karabtic_duvnjak_getty

Поврзани вести

Најдобриот француски ракометар Никола Карабатиќ, пред стартот на Европското првенство во Данска, изјави дека “триколорите” не се фаворите за освојување на златниот медал

“Би било премногу храбро да кажам дека ние сме меѓу најголемите фаворити за титулата. Нормално е дека имаме шанси , но повредите  на неколку играчи ни направија  голем проблем. Затоа според мене најголеми фаворите за титулата се репрезентациите на Данска, Хрватска и Шпанија, изјави Карабатиќ.

Франција на ова првенство ќе го брка третиот златен медал, додека светскиот шампион Шпанија и секогаш силната Хрватска ќе се обидат да се закитат со првата европска круна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести