вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Карабатиќ најкорисен играч на ЕП во Данска

nikola karabatic

Поврзани вести

Францускиот репрезентативец Никола Карабатиќ е избран за најкорисен играч (МВП) на Европското првенство во ракомет во Данска.Тој беше најзаслужен што „триколорите” се закитија со третата европска круна, а во идеалниот тим на првенството се најдоа следниве ракометари:

Голман: Никлас Ландин (Данска)

Лево крило: Гудјон Валур Сигурдсон (Исланд)

Лев бек: Микел Хансен (Данска)

Среден бек: Домагој Дувњак (Хрватска)

Пикер: Јулен Агинагалде (Шпанија)

Десен бек: Криштоф Лијевски (Полска)

Десно крило: Лук Абало (Франција)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести