вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Карачиќ ќе биде подготвен за дуелот со Динамо (Минск)

Тој се надева дека ќе биде во тимот кој ќе се бори против Динамо Минск во недела.

karacic

Последни вести

По незгодната повреда која ја имаше непосредно пред пријателскиот натпревар со Веспрем каде беше констатирано дека станува збор за повреда во пределот на стомачните мускули, односно делумно кинење на мускулни влакна централниот бек на македонскиот ракометен шампион Вардар, Игор Карачиќ се чуствува далеку подобро. Тој се надева дека ќе биде во тимот кој ќе се бори против Динамо Минск во недела.
“Се чуствувам многу подобро. Немам никаква болка во пределот на стомакот, но хематомот кој го имам е сеуште таму. Во петок почнувам со полесен тренинг, и се надевам дека докторите ќе дадат зелено светло и во недела ќе бидам во тимот за најважниот дуел во Лигата на шампионите, изјави Карачиќ.
.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести