среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 30

Каракамишева: Се води и ќе се води уште пофронтален напад врз медиумите што Заев ги прогласи за непријатели

За мене воопшто не е изненадувачки факт целата оваа “ујдурма” околу Сеад Кочан и ТВ Нова, изјави универзитетската професорка Татјана Каракамишева- Јовановска во „Отвореното студио“ на ТВ Нова.

Поврзани вести

Како што кажа и вашиот одговорен уредник, против медиумите се води, и ќе се води уште пофронтален напад од овој, и тоа нема да биде само против вашиот медиум, за жал, ќе бидат опфатени сите медиуми кои пред една година дена на прес-конференција, г-дин Зоран Заев ги посочи дека се медиуми непријатели на СДСМ и непријатели на „демократијата“, посочи Каракамишева.

Татјана Каракамишева, Сотир Костов и Александар Климовски гостуваа заедно во „Отвореното студио“ со Градимир Марковски на тема „Делумно прифатена жалбата на одбраната на Сеад Кочан“.

Најчитани вести