Македонија

ФОТО: Карамбол на патот Штип-Кочани, две деца во болница

ФОТО: Карамбол на патот Штип-Кочани, две деца во болница

Kарамбол на патот Штип- Кочани. По несреќата се случила во близина на Облешево, откако дошло до судир на четири возила кои се движеле во ист правец, две малолетни деца завршија во болница пренесува „Старплус“ на ТВ Стар.

karambol-5

По судирот, малолетниците биле префрлени во кочанската болница, каде им се констатирани лесни телесни повреди, по што се пуштени на домашно лекување.

karambol-3

Полицијата изврши увид на местото на несреќата и дополнително ќе ги утврди причините за сударот.

karambol-2