петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 4

Караванот „Купи куќа за млади“ во Радовиш

kupi-kuka-kupi-stan

Последни вести

Во рамки на Караванот посветен на проектите „Купи куќа за млади“ и „Купи куќа, купи стан“ денеска ќе се одржи презентација во Радовиш.

Презентацијата ќе биде во Општината во 17 часот. Сите заинтересирани граѓани ќе може да се информираат за проектите од преставници од Министерството за финансии, претставници од банките, од Катастар, како и да ја проследат презентацијата на понудата на државни плацови во општината.

Најчитани вести