Магазин

Кардашијан сака второ дете, но од сурогат мајка

Кардашијан сака второ дете, но од сурогат мајка

Ријалити ѕвездата Ким Крдашијан  сака нејзиното второ дете да го  роди сурогат мајка бидејќи наводно не сакала повторно да поминува низ бременоста која и нафрлила неколку килограми.

Ким неодамна изјавила дека нејзината едногодишна ќерка Норт Вест наскоро ќе добие сестра или брат, но пријателите на старлетата велат дека Ким не планира повторно да забремени бидејќи многу тешко ја поднела првата бременост и промените на физичкиот изглед .

Како причина наведуваат дека Ким има помала телесна тежина по породувањето отколку пред да забремени. Помислата на втора бременост и паѓа тешко бидејќи и првата бременсот не и била лесна.

– Кога беше бремена поголемиот дел од времето  Ким го минуваше во кревет – изјавил извор за порталот „Радар онлајн“.

k k1  k4