петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Кардиф посака што е можно поскромен пораз на Итихат

kardif se nadeva na skromen poraz

Поврзани вести

Новајлијата во елитното друштво, тимот на Кардиф, најверојатно ќе биде најновата жртва на моментално најрасположениот тим во англиската Премиер лига, Манчестер Сити.

Се освен убедлива победа на популарните “граѓани” ќе биде дефинирано како вистинска сензација.

На „Емирати” ќе се одигра градската пресметка помеѓу екипите на Арсенал и Фулам, а домаќиниот, кој е лидер на табелата важи за апсолутен фаворит.

„Точно дека имаме сериозни проблеми кога е во прашање здравствениот билтен. Го загубивме Волкот, Росицки не е подготвен за игра, а Подолски полека влагува во посакуваниот ритам. Сепак повредите не смеат да бидат некакво алиби. Ако ја сакаме шампионската титула, ние мора да играме на победа на секој натпревар, без разлика на противникот”, изјави менаџерот на “топчиите”, Арсен Венгер.

Денеска на програмата: Сандерленд – Саутемптон, Арсенал – Фулам, Кристал Палас – Стоук, Манчестер С. – Кардиф, Норвич – Хул, Вест Хем – Њукасл, Ливерпул – Астон Вила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести