четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Каргов заминува од Царина, станува претседател на Инспекцискиот совет

vest02

Поврзани вести

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија, објави „ТВ Алфа“. Тој самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за претседател на новоформираното тело – Инспекциски совет.

На местото на Каргов во Царинската управа доаѓа Наташа Радевска Крстевска, која досега работеше како раководител на секторот за второстепена управна постапка во Министерството за финансии.

Инспекцискиот совет беше најавен во септември како крупна реформа во работата на инспекциските служби. Ова тело треба да се грижи за квалитетот на работата на инспекциските служби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести