петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кари изнуди честитка од Брајант

carry

Поврзани вести

НБА тимовите интензивно се подготвуваат за престојната сезона, играјќи пријателски дуели како дел од пред-сезоната.

Синоќа Голден Стејт Вориорс успеа да слави на Лос Анџелес Лејкерс со 116:75, а најзаслужен за тоа беше Стеф Кари со 25 поени.

Токму овој играч го направи и најдобриот потег на вечерта, кога во еден директен дуел со Коби Брајант успеа да постигне тројка преку него од огромна далечина, по што и самиот Брајант му честиташе за потегот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести