вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Карикатурист се успал за на работа и ја избегнал смртта

Luz_Charlie_Hebdo

Последни вести

Карикатуристот Реналд Лузија Луз (42) ја избегна судбината на своите колеги во редакцијата „Шарли Едбо“ откако вчера задоцни на работи бидејќи се успал.

Сопругата на Луз посочи дека тој задоцнил половина час.

– Сопругот и јас се разбудивме половина час подоцна. Поради тоа тој на работа стигна по пукотниците, истакна сопругата на Луз.

Фото: wnd.com

Најчитани вести