петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Карим Бензема од јуни нов „светец” во Париз

benzema svetec od juni

Поврзани вести

Единствениот поквалитетен напаѓач во редовите на шпанскиот гигант Реал (М), Карим Бензема, важи за најнова желба на предводникот на актуелниот шампион и лидер во фрацуската Прва лига, тимот на ПСЖ, Лорен Блан.

Голема е веројатноста дека најавениот трансфер ќе биде реализиран за време на летниот преоден рок, прво, поради ставот на раководните лица на Реал (М) кои не се задоволни од ефектот на Бензема и се убедени дека е потребен нов напаѓач од светска класа.

Ист проблем, но со ефектот на најскапата аквизиција во клупската историја, уругвајскиот интернационалец Единсон Кавани, имаат раководните лица на ПСЖ, кои се во потрага по клуб кој ќе одвои најмалку 60 мил. евра за услугите на поранешниот напаѓач на Наполи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести