вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Карла – нов моден свет на дизајнерките Ивана Кнез и Бранка Данчевска

Во објектот што вклучува изложбен салон и модно ателје, љубителите на високата мода и луксузниот стил, ќе можат да го најдат своето совршено парче накит, рачно изработено или пак уникатно дизајнирана облека.

Drama - Ivana Knez

Поврзани вести

„Карла“ е новото модно студио што ќе се отвори во центарот на скопската чаршија, покрај Безистен, на 31ви март, 2014 година, од страна на Ивана Кнез и Бранка Данчевска. Овој моден свет, во чиј фокус ќе се најде сета авангардност, уникатност и ексклузивност е дело создадено од актуелните и докажани македонски дизајнерки.

Во објектот што вклучува изложбен салон и модно ателје, љубителите на високата мода и луксузниот стил, ќе можат да го најдат своето совршено парче накит, рачно изработено или пак уникатно дизајнирана облека.

Студиото „Карла“, само ја потврдува веќе успешната соработка помеѓу двете млади и успешни дизајнерки кои за во иднина најавуваат голем број заеднички проекти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести