Магазин

Карлеуша: Мојот филм нема да биде на јахта

Карлеуша: Мојот филм нема да биде на јахта

Јелена Карлеуша е една од ретките естрадни личности кои со своето однесување и изјави не остава никого рамнодушен.

Таа неодамна се појави на затворањето на филмскиот фестивал во Саравео, а вниманието го привлече со пристигнувањето со приватен авион а потоа и со фустанот од „Версаче“ кој чинел 5.000 евра и кој пејачката го наводени кога се полеа со студена вода во рамки на глобалната акција „Ice bucket chalenge“.

На прашање на новинарите дали снима филм Карлеуша, кратко искоментирала:
– Мојот филм нема да биде на јахта – изјавила таа алудирајќи на секс-снимката на хрватската пејачка Северина која пред неколку години предизвика вистински скандал во јавноста.