четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Карнеиро подготвува нова тужба – овој пат против Мурињо

Откако поранешниот лекар на Челси, Ева Кернеиро го тужеше премиерлигашот, овојпат таа подготвува уште една тужба против актуелниот менаџер на „сините“ Жозе Мурињо.

Карнеиро подготвува нова тужба - овој пат против Мурињо

Карнеиро подготвува нова тужба - овој пат против Мурињо

Поврзани вести

Правните документи против Мурињо ќе бидат доставени до Трибуналот во текот на оваа недела, а Португалецот ќе мора лично да се појави на судењето.

Тужбата против менаџерот на “сините” ќе бида заснована на сексуалните навреди што Мурињо ги упатувал за време на натпреварите. Целата ситуација околу проблемите со Карнеиро и Челзи започнаа уште на 8-ми август, на почетокот на Премиер лигата, и според информациите, таа се подготвува да се одмазди на Челзи.

Низ медиумите се појави информација дека таа веќе пронашла нова работа, и нејзин следен ангажман ќе биде Чарлтон, кој се натпреварува во Чемпионшип.

Карнеиро ќе се придружи на клупскиот доктор Џон Фрасер, и психологот Ерол Умут, а нејзиниот ангажман би бил одличен маркетиншки потег за некогашниот премиерлигаш.

Најчитани вести