петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Карпош, Чаир и Ѓорче утре без струја

struja11

Последни вести

Регионалниот центар за управање со кризи на Град Скопје, информира дека утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Карпош, Чаир и Ѓорче Петров.

Ова се точните временски периоди и улици каде ќе нема струја:

• во време од 08.30 до 14.30 часот, корисниците од улиците Џон Кенеди, Кемал Ататурк и Серава. (општина Чаир)
• во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од улиците: Хаванска број 1, 3, 5 и 7, Хелсинки број 25, 27, 29 и 31, и дел од улица Петре Пирузе број 2 и 4. (општина Карпош)
• во време од 08.30 до 11.30 часот, корисниците од ул.Тиранска (општина Ѓорче Петров)
• во периодот од 12.00 до 15.00 часот, корисниците од улицата: Пекљане. (општина Ѓорче Петров)

Најчитани вести