петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Карпош денеска без вода

voda_vo_cheshma11

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради настанат дефект без вода останале дел од корисниците од општината Карпош.

Како што инфомрираат од претпријатието, дефектот е настанат на улицата Букурешка број 99. Корисниците од овој дел без вода останале во 10:40 часот, а ќе бидат се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести