четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Карпош денеска без вода

1403200703_voda-obladaet-massoy-neobychnyh-svoystv

Последни вести

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека денеска без вода ќе останат жителите на неколку скопски улици.

Поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-150 милиметри на улица Московска раскрсница со улица Будимпештанска, без водоснабдување се корисниците на потегот од раскрсницата на улицата Московска со улицата Женевска па се до булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов од 22:30 часот. Дефектот ќе биде саниран денес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести