вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Карпош денеска без вода

ice_water

Последни вести

Поради дефект на шибер затварач профил ф-100 милметри на улица Орце Николов раскрсница со улица Ѓорѓи Пулевски, без водоснабдување ќе останат корисниците на потегот од улицата Рузвелтова до улица Костурски Херои од 09:30 часот па се до санирање на дефектот.

Најчитани вести