недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Карпош денеска без вода

najvoda

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект без вода денеска во 10:45 часот останале неколку улици во населбата Тафталиџе, во општина Карпош.

Дефектот настанал на улицата Хелсинки бр.7б, а поради него, без вода ќе бидат и корисниците од улиците Варшавска, Виенска и Мексичка.

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во моментов работат на санација на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести