недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Карпош и Бутел утре без струја

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информира дека утре, среда, без електрична енергија ќе останат дел од жителите од општините Карпош, Бутел, Чучер-Сандево и Сарај.

Ова се улиците каде ќе нема струја:

• Од 06.30 до 07.30 часот село Визбегово, Еуробулс,Кватра, Хисар туризам, Блив, Алман, дел од Топанско Поле , ул.Босна и Херцеговина дел од Момин Поток, Европа 92, Синтек, Колид Анета, Медика, ИГМ Вратница, Астека, Евротехна и Циглана. (Опш.Бутел.)
• Од 08.30 до 14.30 ул.ХоШиМин, ул.Краишка и ул Натанаил Кучевишки. (Опш.Бутел)
• Од 09.00 до 15.00 часот во с.Мирковци ул 1 (Опш.Чучер Сандево).
• Од 09,00 до 15.00 часот ул.Прашка од бр.42 до 52, у л.Букурешка од бр.73 и нејзината околина.(Опш.Карпош).
• Од 09.00 до 15.00 часот с,Грчец подулиците 1,2,3,4 и 5 (Опш.Сарај).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести