среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Карпош и Чаир утре без струја

bez-struja.jpg-500

Последни вести

Без струја утре од 9 до 11 часот ќе останат корисниците од улицата „Прашка“ од бр.40 до бр.52 и број 21 како и булеварот „М.Т.Гологанов“ број 169.

Како што соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без електрична енергија од 9 до 12 часот ќе останат корисниците од улицата „Воин Драшковиќ“ и од 8:30 до 14:30 корисниците од улиците „Халим Халимовиќ“ и „Дижонска“.

Најчитани вести