понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Карпош и Чаир утре без струја

POTROSNJA STRUJE PREMASILA 157 MILIONA KILOVAT SATI

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информира дека утре, вторник, без електрична енергија ќе останат дел од жителите на општините Карпош и Чаир.

Ова се улиците и временските периоди каде ќе нема струја:

• во време од 10:00 – 13:00 часот, корисниците од ул. Цветан Димов кон Јаја Паша (општина Чаир)
• во време од 11:00 – 15:00 часот, корисниците од ул.Дрезденска (општина Карпош)
• 08:30-14:30 часот, корисниците од улиците: Ферид Заири, Браќа Реџепагиќ, Љубо Стоилковиќ, (општина Чаир)
• 09:00- 15:00 часот, корисниците од ул.Скупи, стариот пат за с.Визбегово (општина Карпош)

Најчитани вести