недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Карпош и Ѓорче без струја

struja-500x272

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, четврток без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на Карпош и Ѓорче Петров.

Ова се улиците каде ќе нема струја:

• од 09:00 до 15:00 часот корисниците од дел од ул. Скупи (општина Карпош) и дел од нас. Стопански Двор, поточно ул. 19, ул. 40, ул.42 и ул. 44. (општина Ѓ.Петров)

Најчитани вести