недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Карпош, Сарај и Бутел утре без струја

struja1

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, петок, без електрична работат ќе останат дел од корисниците од општините Карпош, Бутел и Сарај.

Ова се улиците каде ќе нема струја:

• од 08.30 до 14.30 часот, корисниците од улиците: Петар Манџуков, Бутелска, Никола Канински, Марко Крале, Пребондова и Мостарска. (о. Бутел);
• од 09.00 – 15.00 часот бул. Митрополит Теодосиј Гологанов, од бр. 160 – 186; ул. Џумајска од бр. 23 – 50 и ул. Миле Поп Јорданов (о. Карпош);
• од 10.00 – 12.30 часот ул. Бриселска, броеви 1, 3, 5 и 7 (о. Карпош) и
• од 08.30 – 15.00 часот селата Паничари, Раовиќ, Арнакија, Долна Арнакија, Семениште и Глумовска Кривина (о. Сарај).

Најчитани вести