петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Карпош утре без струја

bez-struja.jpg-500

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, информира, дека утре, среда, без електрична енергија ќе останат дел од жителите на ипштините Карпош и Чучер-Сандево.

Ова се точните локации и временски периоди:

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од бул. 8 – ми Септември, како и дел од корисниците од улиците Каирска, Њу Делхиска, Паризански Одреди и објектите на Педагошкиот Факултет, Факултетот за Уметност и градинката Бисери. ( општина Карпош )

– во периодот од 09.30 до 14.30 часот, дел од корисниците од село Мирковци. ( општина Чучер Сандево )

Најчитани вести