петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Картите за натпреварот кој Металург ќе го игра против Кил пуштени во продажба

металург

Поврзани вести

Според информацијата од РК Металург денеска од 12 часот започнува продажбата на поединечните билети за натпреварот на нашиот македонски шампион со Кил кој се игра во сабота од 21 часот.

карти

Билетите може да се најдат во продажните салони на “ОНЕ”, во Скопје и низ Македонија, како и онлајн на www.karti.com.mk. Сите оние кои ќе купат онлајн билети, истите ќе можат да ги заменат на билетарaта на СЦ „Борис Трајковски“ на денот на оддржување на натпреварот од 15 часот. Цената на билетите, во зависност од позицијата на трибините се движат од 200 до 500 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести