петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Карваљо е следниот во списокот на Ван Гал

KARVALJO SPISOK VAN GAL

Последни вести

Најтиражниот таблоид на Островот, “Сан”, пред неколку часа ја пласираше информацијата дека раководните лица на Манчестер Јунајтед веќе неколку дена престојуваат во Лисабон каде го договараат веќе најавениот трансфер на младиот играч за врска, Вилијам Карваљо.

Првата официјална понуда за 22-годишниот репрезентативец на Португалија, вредна 27 мил. фунти беше експресно одбиена од челниците на Спортинг од Лисабон со образложение дека Карваљо може да добие дозвола за промена на клупската средина само доколку заинтересираниот клуб ја исплати ослободителната калузула во неговиот договор, вредна околу 37.5 мил. фунти.

Доколку не најдат заеднички јазик со челниците на португалскиот клуб, раководните лица на Манчестер Јунајтед своето внимание ќе го насочат кон холандскиот интернационалец од редовите на Милан, Најџел де Јонг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести