четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Карваљо ќе избрира помеѓу Манчетсер Ј. и Реал М.

karvaljo ke izbira

Последни вести

Стандардниот првотимец во дресот на португалскиот прволигаш Спортинг од Лисабон, Вилијам Карваљо, откри дека во новата сезона ќе игра или англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед или за шпанскиот гигант Реал (М).

“Можно е да потпишам или за Манчестер Јунајтед или за Реал (М). Убаво е чуството кога знаеш дека си желба на најголемите клубови од Европа. Сепак, јас моментално сум целосно фокусиран на мојот тим, на Спортинг од Лисабон. Ќе го дадам максимумот на секој натпревар кој ќе го одиграм до крајот на актуелната сезона. Ќе видиме се што ќе се случи за време на летниот преоден рок”, изјави младиот играч за врска кој е проценет на 15 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести