среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Касерес повторно предизвика сообраќајна несреќа во Италија

Мартин Касерес, дефанзивецот на Јувентус доживеа сообраќајка откако со своето Ферари удри во автобуска станица во Торино.

Касерес со Ферари влетал во автобуска

Касерес со Ферари влетал во автобуска

Поврзани вести

Уругвајскиот фудбалер по полноќ бил во алкохолизирана состојба и удрил во автобуската, но за среќа не повредил никого и лично тој минал без потешки повреди. Поради прекршокот ќе му бидат одземени 10 казнени поени, а исто така ќе треба да плати и 530 евра.

Ова е втора сообраќајна несреќа која Касерес ја предизвикува во Италија. Претходно, во 2013 година тој направи сообраќајка во 2013 година, кога со својот автомобил влета во железничката станица.

Најчитани вести