петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Касиљас е единствениот лидер во дресот на Шпанија

KASILJAS EDINSTVENIOT LIDER

Поврзани вести

Селекторот на актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија, Винсенте дел Боске, откри дека во неговиот тим има само еден лидер, а тоа е капитенот на националниот тим, Икер Касиљас.

„Среќата секогаш му се насмевнува на Икер. Освои се што можеше да освои на фудбалската сцена, а пред неколку недели го освои и пехарот во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. Икер по четврти пат е дел од фудбалскиот Ммундијал и со право ја има улогата на лидер.

Сите мои фудбалери напорно работеа за време на подготовките и сите се подготвени за игра. Самиот ќе одлучам кој е во најдобра форма, кој е најподготвен за првиот дуел од групната фаза, натпреварот против репрезентацијата на Холандија. Имам неколку алтернативи на располагање и многу ми е жал но ќе морам многу добри фудбалери да оставам на клупата за резервни фудбалери”, изјави Дел Боске.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести