недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Касиљас ќе биде нов голман на Арсенал

KASILJAS ARSENAL

Поврзани вести

Фудбалските медиуми на Островот, повторно ја форсираат приказната дека легендарниот капитен на Реал (М), Икер Касиљас се уште е незадоволен од статусот кој го има на “Сантијаго Бернабеу” и најверојатно ќе ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Репрезентативецот на Шпанија се уште не ја добил потребната гаранција од предводникот на “кралскиот клуб”, Карло Анчелоти дека во новата сезона ќе има статус на прв голман.

Освен дека сериозно размислува за промена на клупската средина, англиските медиуми ја пласираа и шпекулацијата дека Касиљас е најрасположен за трансфер во редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал.
Легендарниот капитен на актуелниот европски клупски шампион веќе добил понуда за 4-годишна соработка, а доколку се пресели на “Емирати” за време на летниот преоден рок, Касиљас ќе си осигура годишна заработувачка од 6 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести