петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Касиљас: Навивачите секогаш се во право

kasiljas-500

Поврзани вести

Навивачите на Реал Мадрид упатија свирежи на адреса на капитенот Икер Касиљас за време на градското дерби против Атлетико.

Кралевите“ доживеаја пораз на „Сантијаго Бернабеу“ со 2:1, а свирежите за Касиљас беа поради првиот гол примен по само десетина минути игра.

-Навивачите секогаш се во право, но јас не слушнав свирежи. Мораме да работиме напорно и да бараме поддршка од навивачите. Сега ни е потребна од било кога, вели Касиљас.

Карло Анчелоти застана во одбрана на својот голман.

-Голот е примен од првата статива и не е грешка на голманот. Не слушнав свирежи. Бев концентриран на мечот, мислев само на тактиката. Не ги слушнав навивачите, вели Карло Анчелоти.

Реал по три кола во новата сезона има само три бода, бидејќи пред Атлетико Мадрид, доживеа пораз и од Реал Сосиедад.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести