среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 26

Кастратовиќ: Одиме на прва победа над Будуќност

Одиме на прва победа над Будуќност. Добро работевме и очекувам да ја повториме добрата игра од дуелот со Букурешт. Будуќност игра добра одбрана и ако сакаме победа мораме да ја минеме границата од 22 постигнати гола.

indira kastratovik

Поврзани вести

Ракометарките на Вардар во недела во СЦ „Јане Сандански“ ќе одиграат уште еден натпревар против европскиот шампион и лидерот на табелата во групата 2 Будуќност.

По триумфот во вторникот на гостувањето против Букурешт, „вардарки“ се во серија од две победи, но посакуваат победа и над европскиот првак.

На денешниот прес тренерот Индира Кастратовиќ истакна дека ова е натпревар од големо значење.

Одиме на прва победа над Будуќност. Добро работевме и очекувам да ја повториме добрата игра од дуелот со Букурешт. Будуќност игра добра одбрана и ако сакаме победа мораме да ја минеме границата од 22 постигнати гола.

Триумф и продолжување на добрите игри очекува и Сања Дамњановиќ:

Сакам во недела да играме пред полна сала. Тоа што го одигравме во Подгорица беше само лош ден, лошо издание. Не очекува голема борба. Клучот за победата е да ја „пробиеме“ нивната одбрана, предводена од одличниот голман (Марта Ждериќ), која брани во одлична форма. Многу вложуваме и очекувам два бода.

Во најавата претседателот на клубот Гордана Нацева најави дека ова ќе биде атрактивен натпревар и дека присутните гледачи во недела ќе имаат можност да видат два учесника на „Ф4“ турнирот.

Натпреварот ЖРК Вардар – Будуќност се игра во недела со почеток во 17:30 часот.

Најчитани вести