вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кастратовиќ најaви подобра игра на ЖРК Вардар во ЛШ

indira kastratovik

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција ЖРК Вардар СЦБТ  славеше над Турингер со 31:25 во првиот натпревар од четвртфиналната фаза во ЛШ, но тренерката Индира Кастратовиќ најави  уште подобра игра на другите натпревари во ова натпреварување.

“Би сакала да им честитам на сите за прикажаната добра и квалитетна игра. Задоволна сум дека освоивме два бода, затоа што знаев дека ова ќе биде тежок натпревар, сличен како што беше против Бера Бера, кога го игравме нашиот прв натпревар во Лигата на шампионите. Очекував да играат брза игра, се подготвувавме за тоа, но направивме неколку грешки кои мора брзо да ги елиминираме. Верувам дека во следните натпревари нема да ги повториме грешките и мислам дека од натпревар во натпревар, ќе играме се подобро“ , изјави Кастратовиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести