среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Кастратовиќ повеќе не е тренер на Црна Гора

Zoran-Kastratovic-u+g

Поврзани вести

Поранешниот тренер на македонскиот ракометен шампион Вардар, Зоран Кастратовиќ повеќе не е селектор на машката ракометна репрезентација на Црна Гора. Неуспешниот настап на последното Европско првенство предизвикал незадоволство кај постарите членови на националниот тим, што според црногорските медиуми било и причина за отказот на Кастратовиќ.

Кастратовиќ со Црна Гора обезбеди пласман на СП во Шпанија и ЕП во Данска преку елиминација на Шведска и Германја, но очигледно ова не беше доволно за да ја задржи довербата кај раководството на националната федерација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести