Магазин

Катарина Ивановска одмара на Хвар

Катарина Ивановска одмара на Хвар

Македонската манекенка Катарина Ивановска која важи за најплатена манекенка на Балканот се одмара на Хвар. Вака хрватски Дневник, ја опиша нашата Катарина која оваа фотографија топлес ја објавила на својот инстаграм профил.

Порталот за Ивановска пишува дека кариерата ја започнала во 2004 година и дека работела за Викторија Сикрет, Долче и Габана како и дека се појавила на насловните страници на престижните модни часописи.

„Во 2011 ја доби и првата филмска улога,“пишува Дневник.хр