петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Катарина Ивановска одмара на Хвар

kate1

Поврзани вести

Македонската манекенка Катарина Ивановска која важи за најплатена манекенка на Балканот се одмара на Хвар. Вака хрватски Дневник, ја опиша нашата Катарина која оваа фотографија топлес ја објавила на својот инстаграм профил.

Порталот за Ивановска пишува дека кариерата ја започнала во 2004 година и дека работела за Викторија Сикрет, Долче и Габана како и дека се појавила на насловните страници на престижните модни часописи.

„Во 2011 ја доби и првата филмска улога,“пишува Дневник.хр

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести