вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Катерина Булатовиќ се враќа во Будуќност

KATARINA B

Поврзани вести

По две сезони минати во странство (Олчим и Ѓер), најдобриот десен бек на планетата Црногорката Катерина Булатовиќ, повторно потпиша за екипата на Будуќност, чиј дрес го носеше пет сезони.

Катарина Булатовиќ има две титули во Лигата на шампионите, со Шлагелсе (2007 г.) и со Будуќност (2012 г.), а како член на најголемиот фаворит оваа сезона (Ѓер), на добар пат е да се стекне и со трета.

„Мило ми е што се враќаам дома и што повторно ќе играм со девојките со кои ги остварив своите најголеми спортски успеси, на клупски и на репрезентативен план. По две години минати во странство, мило ми е што повторно ќе играм во Подгорица, пред верните навивачи. Се надевам дека во Будуќност ќе пристигнам со нов пехар освоен во Лигата на шампионите“, изјави Булатовиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести