понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Катимерини“: Нимиц нема да донесе нов предлог

nimic-500

Поврзани вести

Грчкиот весник „Катимиерини“ пишува дека медијаторот Метју Нимиц нема да донесе никаков нов предлог  во преговорите при неговата посета на Скопје и Атина.

– Сепак Нимиц не носи некој нов предлог во преговорите. Грчкото Министерство за надворешни работи нема таква слика, а слична атмосфера пренесуваат и медиумите од Скопје. Министерот за надворешни работи Никола Попоски вчера на прес-конференција на прашање дали очекува нов предлог на специјалниот пратеник на Генералниот секретар Нимиц, одговори дека нема најава за такво нешто“, пишува „Катимерини“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести