сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кавадарчанец запалил две димни бомби во спортска сала

Педесетгодишниот Ф.Р.доби кривична пријва бидејќи со нож му нанел исекотини во пределот на вратот на старец од Струга

Стружанец доби кривична за убиство во обид

Поврзани вести

Дваесет и петгодишниот С.Ј. ќе добие кривична пријава бидејќи  вчера по завршувањето на кошаркарски натпревар запалил две димни бомби во спортскиот центар Јордан Мијалков.

По завршувањето на кошаркарскиот натпревар помеѓу екипите на УКК „Гоце Делчев“ од Штип и КК „Фени Индустри“ од Кавадарци, С.Ј. од Кавадарци во салата запалил две димни бомби.

Истиот е приведен и по расчистување и документирање на случајот против истиот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести