петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Кавадарчани се повредиле при лов

puska

Последни вести

На 11.10.2014 година околу 08,30 часот во атар на Кавадарци, поточно на м.в.„Шамаците“ додека лицата И.М.(57), Р.Г.(52), Ј.Ш.(63), сите од Кавадарци, биле на лов, во еден момент Ј.Ш. од ловачка пушка испукал кон зајак, но сачмите се одбиле од земја и неколку сачми го погодиле И.М. во пределот левата рака 2 сачми, левата нога 2 сачми и стомакот една сачма.

Истиот е пренесен во ЈЗУ-Кавадарци, од каде по укажаната лекарска помош е префрлен во УЦ-Скопје и е вон животна опасност.Ј.Ш. е приведен во ПС-Кавадарци, од истиот со потврда за привремено одземени предмети одземена е ловечка пушка и противистиот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести