понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кавани е новиот јунак на ПСЖ

Поуларните светци стигнаа до својата прва титула сезонава откако во финалниот натпревар забележаа минимален триумф од 2:1 над екипата на Олимпик од Лион.

kavani e noviot junak

Поврзани вести

Најскапата аквизиција во клупската историја, уругвајскиот интернационалец, Единсон Кавани е најзаслужен за триумфот на ПСЖ во финалниот натпревар од Купот на Франција.

Поуларните светци стигнаа до својата прва титула сезонава откако во финалниот натпревар забележаа минимален триумф од 2:1 над екипата на Олимпик од Лион.

Кавани се запиша во листата на стрелци веќе во 3 минута, а во 32 минута успешно го изведе и ударот од белата точка. Почесниот погодок за Лион, постигнат во 56 минута беше дело на брзоногиот напаѓач, Александре Лаказете.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести