петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кавани не знае дали ќе остане во редовите на ПСЖ

KAVANI NE ZNAE

Последни вести

Најскапата аквизиција во клупската историја на францускиот гигант ПСЖ, репрезентативецот на Уругвај, Единсон Кавани не даде прецизен одговор на прашањето дали и во новата клупска сезона ќе настапува на „Паркот на Принцовите”.

„Јас и мојот партнер во нападот, Луис Суарез веќе играме за големи клубови. Ние сме дел од ПСЖ и Ливерпул, ние сме дел од најголемите клубови во целиот свет. Со гордост го носиме нивниот дрес и мислам дека ги исполнивме очекувањата на клупските челници. Сепак, во фудбалскиот свет нема ништо сигурно, не знаеш што може да се случи веќе следниот ден. Денеска играш за еден клуб, а веќе утре играш за некој друг клуб”, изјави Кавани.

Со ваквата изјава, искусниот напаѓач само ја подгреа шпекулацијата дека е можна негова преселба во редовите на најтрофејниот клуб од англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед кој е подготвен да одвои околу 70 милиони евра за неговото обештетување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести