понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Кавани побрз од судискиот свиреж

kavani pobrz od sudija

Поврзани вести

Со среќниот погодок на уругвајскиот интернационалец, Едисон Кавани, постигнат во 119 минута, најголемиот фаворит за победничкиот пехар, тимот на ПСЖ, остварт минимална победа од 2:1 над екипата на Сент Етјен и обебзеди пласман во следната 1/4 финална рунда од францускиот Лига Куп.

Резултати:
Лион – Римс 3:2,
Ница – Сошо 3:0,
ПСЖ – Сент Етјен 2:1,
Троа – Тур 3:2,
Марсеј – Тулуз 2:1,
Евијан – Бастија 2:1,
Рен – Бордо 1:2.

Двојки за 1/4 финалната рунда:
Лион – Марсеј,
Бордо – ПСЖ,
Нант – Ница,
Троа – Евијан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести