четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Кавани се поблиску до Манчестер Јунајтед

KAVANI SE POBLISKU

Поврзани вести

Уругвајскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Единсон Кавани не можеше да даде 100% гараниција дека и во новата клупска сезона ќе го носи дресот на актуелниот шампион на Франција.

Искусниот напаѓач важи за голема желба на новиот менаџер на англсикиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, а според англиските медиуми сезонационалниот трансфер може да биде реализиран доколку официјалната понуда за Кавани не биде помала од 70 мил. евра.

“Моментално сум во Париз и сум фудбалер на ПСЖ, но нема ништо сигурно во фудбалскиот свет. На крајот од изминатата сезона разговарав со тренерот на ПСЖ, му кажав дека не ми се допаЃа позицијата на која играм. Ми кажа дека во новата сезона ќе има промени во тактиката и во формацијата”, изјави Кавани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести